Estonsko - pamětihodnosti

Lahemaa NP Je největším a nejvýznamnějším národním parkem Estonska. Místní příroda je ukázkou severské estonské krajiny pobřežního charakteru a mokřadů. Kromě přírodních scenérií je zde i mnoho historických a kulturních památek. 
Kuressaare Metropole ostrova Saaremaa se středověkým hradem.
Munu "Ostrovy poetů", plus ostrovy Hiiumaa a Kihnu.
Narva Jedno z největších měst Estonska se 74 500 obyvateli. Kdysi opěrný bod proti Ruským vpádům a je to vlastně město-pevnost.
Nigula Národní park.
Palmse Panské zámecké sídlo včetně parku, patří k nejkrásnějším v Pobaltí.
Pärnu Páté nejlidnatější město Estonska. Od roku 1938 se město rozvíjelo již jako lázeňské středisko. Díky bílým písečným plážím, parkům a kulturním akcím se město stává v létě "hlavním" městem Estonska.
Peipsi Järv (Čudské jezero) Jezero ležící na východě Estonska, jeho "středem" vede hranice s Ruskem. Svou rozlohou 3555 km2 je pátým největším jezerem v Evropě. 
Saaremaa Největší estonský ostrov s 2668 čtverečními kilometry plochy. Pevninští Estonci říkají, že na tomto ostrově zůstalo zachováno staré Estonsko. 
Struveho geodetický oblouk (UNESCO) Struveho geodetický oblouk je řetězcem triangulačních bodů sahajících od norského Hammerfestu přes 10 zemí až k Černému moři. Je přes 2 820 km dlouhý a byl vybudován astronomem F. G. W. Struvem v letech 1816-1855. Oblouk představoval první přesné měření dlouhého úseku poledníku, které pomohlo přesně změřit naši planetu a její tvar a obecně přispělo k topografickému mapování. Původní oblouk se skládal z 258 triangulačních bodů a jeho vytvoření představovalo výjimečný příklad spolupráce mezi vědci a panovníky různých národů za účelem vědeckého výzkumu. Struveho geodetický oblouk zapsaný na seznamu dědictví zahrnuje 34 původních triangulačních bodů, které se nachází v těchto zemích: Bělorusko, Estonsko, Finsko, Lotyšsko, Litva, Norsko, Moldova, Rusko, Švédsko a Ukrajina.
Tallin (UNESCO) Hlavní město Estonska na březích Finského zálivu se zachovalým historickým jádrem. Počátky Tallinu sahají zpátky do 13. století, kdy byl rytíři Řádu německých rytířů na místě dnešního města postaven hrad. Z hradu se postupně vyvinulo město, které se stalo jedním z center Hanzy. Jeho bohatství se navenek projevilo při výstavbě veřejných budov, kostelů a měšťanských domů, které přes četné požáry a války přežily až do dneška.
Tartu Druhé největší město Estonska, které je důležitým průmyslovým, obchodním i kulturním centrem země. "Studentské město". Hink Kuramegi - pravoslavný klášter Kuremae.
Toolse Zřícenina křižáckého hradu Toolse v Lahemaa NP - viz.
Vörts Järv Rozlehlé vnitrozemské jezero, mělké a opuštěné.