Běžkařské závody 2001: Struhadla

Na začátek slovo ředitele závodu

Jelikož nemám novinářské střevo a úrovně stránky na internetu nedosahuji, tak jen snad několik bodů, které stojí za zaznamenání:

• vlastní závod vyhrál způsobem start - cíl Vláďa Kozák (možná díky "zajížďce" Fridricha v prvním kole přes Šestidomí),
  • v ženách zvítězila díky dokonalé přípravě lyží Jitka Dědinová. Pravda napomohla i neúčast Líby Fantové, která doprovázela svého muže do Vrchlabí na ošetření oka, do kterého se píchl špičkou lyže předcházející den. Jury prověřuje, zda šlo o úmysl vyhnout se závodu či snahu o vyřazení soupeře některým z pozdějších vítězů,
  • ocenění zaslouží Maruška Svátková, která běžela první kolo opačně a druhé správně. Po devatenácti letech tak otestovala a potvrdila správnost volby a směru tratě (autor Petr Bruner),
  • o těch, kteří dosáhli největšího poklesu výkonnosti se zmiňovat nebudu,
  • dokonalé načasování a příprava trati včetně zajištění kvalitního sněhu a optimálního počasí organizátorem (první zimní víkend s dostatkem sněhu v roce 2001),
  • dokonalá péče chataře Zdeňka Jílka, zejména příprava sebe a chaty v pátek (spolu s Maruškou S.),
  • díky kouřícím kamnům a pěknému počasí si většina užila čerstvého vzduchu,
  • velmi sofistikovanou tipovací soutěž organizovanou Pavlem Hrabánkem vyhrál zakladatel Voltku Jirka Michal a bude pořadatelem tipovací soutěže 2002.