Inorga: Tábory pro děti to všechno začalo

 

Zimní lyžařské tábory: Kukačka (Volský důl, Krkonoše): Inorga vlastnila chalupu Kukačka na poloviční cestě mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem v Krkonoších, kde se pořádaly jednotýdenní lyžařské tábory v době jarních prázdnin. Na jejich organizování se vystřídala slušná řádka lidí, jako byli staří mazáci Vráťa Hasman, Milan Hájek atd. Postupně kdekdo, kdo uměl lyžovat a udělal si kurs. Kluci lyžařský, holky zdravotní. Tábory začaly počátkem 90. let.

Letní tábory: Kukačka (Volský důl, Krkonoše): Letní tábory se rozvíjely o trochu později než zimní. V roce 1982 se na chatě Kukačka pořádal první 14denní letní turnus na začátku července. Při jeho pořádání se sešla čtveřice: Přemek Hanuš, Petr Bruner, Zlatka Janoušková a Hanka Reifová. Přemka časem vystřídal Jirka Hora. V roce 1983 přibyl druhý běh. Objevila se další čtveřice: Martin Dresler, Jirka Michal, Marcela Hrubá, Irena Čermáková. O rok později v době spartakiády proběhly mimořádně tři turnusy. Logicky se objevily další tváře: Karel Činátl, Eva Vytvarová, Táňa Šerpánová/Novotná a Jana Habersbergerová. V roce 1986 se stabilizovalo dvojí vedení táborů: Jirka Hora s Petrem Brunerem (plus Hanka Reifová a Zlatka Janoušková) a Jirka Michal s Bobem Franzem. Druhá zmíněná dvojice se rozhodla od roku 1986 pořádat stanové tábory. Teprve po revoluci v roce 1989 se tábory vrací po odmlce na Kukačku s "novými inorgáckými" lidmi. Například Marií Svátkovou a Helenou Šímovou.

Letní stanový tábor: Šebířov (Mladá Vožice): V roce 1986 si poprvé stanovou formu tábora ozkoušelo složení Jirka Michal, Bobo Franz, Marcela Hrubá, Táňa Novotná, Zlatka Janoušková, Aleš Peč s bandou "prákošů": Jarda Kafka, Honza Mojka, Michal Daněk, Vítek Pernica.

Letní stanový tábory: Javornice (Rakovník): V roce 1987 byla Kukačka táborníky opuštěna. Za sídlo stanového tábora bylo zvoleno údolí říčky Javornice, jednoho z drobných přítoků Berounky na Rakovnicku. Došlo k nákupu stanového hangáru a úplně nového táborového vybavení. Stanové letní tábory s sebou přinesly přeskupení personálního obsazení běhů. I. běh tradičně "drželi" Petr Bruner a Jirka Hora. Zbylá část personálu prochází často změnami. Ve vedení běhu časem Petra Brunera střídá Aleš Peč. Mezi vedoucími se mihl například i Karel Mader. Složení Ii. běhu se etabluje na dlouhé tři roky: Jirka Michal, Bobo Franz, Daria Blažková a Hanka Reifová. 

     

Letní vodácký tábor: Lužnice
Pro rok 1990 se chystala další radikální zásadní změna. Zkusit vodácký tábor pod stany. Přes fondy ROH byly počátkem roku 1989 zajištěny vodní pytle, pádla, vesty, pramice a na jaře téhož roku se začalo s pomocí šéfa komise pro práci s mládeží Michala Basche hledat nové tábořiště na Lužnici. Vývoj v listopadu 1989 však tyto plány zhatil. Na vodácké tábory nikdy nedošlo.