Inorga: Společnost se přidala

 

Společnost "Marcely Hrubé" vnesla do činnosti Inorgáků především dvě nové aktivity: "Pálení čarodějnic na Lindavě" v posledním dubnovém víkendu a týdenní čundrování s koňmi. Když už pomineme hlavní cíl snažení Marcely: organizování táborů pro děti předškolního věku.

Skutečně novinkou byly týdenní čundry s koňským povozem. Vůz vezl hlavně děti a bágly. Dospělí museli často šlapat. Spalo se na divoko v lesích včetně ustájení koní. Tak se jelo například v červenci 1986 po Vlašimsku a Benešovsku (viz foto) a o rok později po okolí Poděbrad a Nymburka.

Záběry z pálení čarodějnic na Lindavě na konci dubna 1987/1988 ukazují vše, co se během těchto akcí dělo: pečení prasete, program pro malé děti a nějakou show pro dospělé.

 

Marcela s dětmi předškolního věku organizovala letní tábory i výlety. Byly pořádány na rodinné bázi bez podpory nějakého podniku. Hodila se každá ruka, která byla ochotná přispět k dílu. Především to byli Olina a Karel Znamenáčkovi, Jarda Kafka. Mnozí další přijížděli vypomoci aspoň na pár dní. Tábory se pořádaly na louce v lesích nedaleko Kácova u Sázavy.

Výlety s menšími dětmi byly dokonce po nějakou dobu součástí programu TOI.