Inorga: Hráli jsme i kuželky

 

Počínaje rokem 1985 se v Inorze poskládala parta lidí, která začala hrát pravidelně kuželky na drahách novinářského MONu na Bílé hoře. Zvláště v zimě to bylo veliké zpestření pracovních týdnů. Hrálo se ve čtvrtek a poté se chodilo na Pohořelec do vinárny místního hotýlku. To byly skutečně bohatýrské večery. O výsledcích se vydával pravidelný bulletin o celoročním průběhu. Jako zpestření se občas vymýšlely akce v kostýmních úpravách. To dokazuje i první turnaj v roce 1985.

O vánocích počínaje rokem 1985 se hrály turnaje v převlecích. V letech 1985 a 1986 jsme měli mimořádnou příležitost, poprvé v životě si zahrát bowling - na drahách v Berlíně. Fotky přímo ze hry ale neexistují. Na konci dubna 1986 se konal - jak jinak - Turnaj čarodějnic. Celý rok jsme pak zakončili tradičně, Vánočním turnajem. V roce 1987 k nejpamátnějším akcím patřil turnaj ke Dni dětí, či jak se ta šílená akce jmenovala.

   

Rok 1987 byl však důležitý úplně kvůli něčemu jinému. Někoho napadla geniální myšlenka pořádat aspoň jednou za rok pořádný turnaj s výjezdem do moravských vinných sklípků. Tento nápad se záhy ujal, takže v listopadu 1987 jsme poprvé navštívili Lechovice a hráli na dráhách JZD Práče.

Tyto akce měly pokaždé velmi bohatýrského ducha. Akce typu kuželky a víno neměly chybu. Přilákaly spoustu dalších zaměstnanců Inorgy. Ještě na podzim roku 1990 jsme stihli poslední návštěvu jižní Moravy.