Inorga: Takhle jsme hráli divadlo

 
Myšlenka hrát divadlo se zrodila pravděpodobně někdy během komise pro práci s mládeží a dětmi na konci roku 1984 na chatě Kukačka. Jak komise, tak divadlo měly jedno společné: hrát spolu cokoli, hry, soutěže, a proč ne tedy i divadlo. Divadelní "kusy" jsme se rozhodli předvádět většímu publiku než jenom lidem z komise. Využili jsme nabídky jiné skupiny z Inorgy, která se rozhodla pořádat na Ořechovce tancovačky. Některé kusy byly odehrány v průběhu Sportovních her Inorgy a některé jen před malým publikem na komisi pro práci s mládeží na podnikové chatě Kukačka. Vždy šlo o premiéru a derniéru zároveň. Hry psal a režíroval Jirka Michal.
 
Fosilní pohádka - bál - Ořechovka - únor 1985 
První představení se jmenovalo "Fosilní pohádka". Protože hrály fosílie. Kostýmy byly půjčeny z fundusu Národního divadla. Představení se hrálo v rámci plesu v divadelním sále na Ořechovce. 
 

Vítězové - sportovní hry Inorgy - Český ráj - Branžeš - červen 1985 
Divadelní představení se odehrávalo mezi skalami a bylo ze "života" orientačních běžců. Pod názvem "Vítězové". Orientační běh byl na hrách jednou z nejoblíbenějších disciplín. Od té doby si Aleš Peč na dlouhá léta vykoledoval přezdívku Velký Benny.
 
Den poté - sportovní hry Inorgy - Slapy - Živohošť - září 1985 
Divadelní hra se jmenovala "Den poté" a poprvé v ní vystoupil "hasič" Vláďa Pecka. Byla inspirována filmem Day after. "Náš kulisák a zvukař" Jirka Bayer vypustil po skončení hry v eufórii nad dílem minimax a to bylo ještě větší show než hra. Obrovskou halu čistilo asi dvacet lidí až do pěti do rána.
 
Bajky 1. - komise - chata Kukačka - Krkonoše - prosinec 1985 
Na závěr pracovního víkendu komise pro práci s mládeží při ROH jsme předvedli první nástin nové hry "Bajky". V době, kdy už Inorgu někteří tradiční táborníci opouštěli.
 
Debilní pohádka - bál - Ořechovka - březen 1986 
Představení se jmenovalo "Debilní pohádka". Lepší název jsme nenašli. "Hasič" Pecka dostal opět roli. Opět se hrálo s bohatým fundusem z půjčovny Národního divadla.
 
Bajky 2. - sportovní hry Inorgy - Veltrusy - září 1986
V daleko lepším provedení jsme předvedli na noční scéně v přírodě "Bajky". Všechny.
 
Bajky 3. - 30tiny Oliny Výborné - Černošice - říjen 1986
Bajky se hrály ještě jednou na přání oslav 30 let Oliny Výborné, členky Společnosti. V pozměněném obsazení. Při této akci se propojili herci z táborů a členové Společnosti.
 
Anarchistická pohádka - bál - Ořechovka - březen 1987 
Kus se odehrával v bordelu U paní Laudové, do kterého chodili dělníci. Mělo to takový pseudorevoluční nádech. "Anarchistická pohádka" bylo naše poslední představení. I když o mnoho let později jsme nacvičili ještě jednu hru, pro splnění svatebního přání Aleše Peče.